Termovize

ClipIR XD

Thermoteknix spojuje rozšířenou realitu (AR), technologii tepelného zobrazování a poskytuje dokonalý situační systém pro noční operace

 

Termovizní řešení pro zlepšení možností nočního vidění Řada ClipIR XD zahrnuje ClipIR XD-B a ClipIR XD-E.

Řada inovativních miniaturních infračervených termokamer ClipIR XD poskytuje tepelné (IR) a zesílené zobrazování, když je přievněno na téměř jakékoli existující monokulární, biokulární nebo binokulární zařízení pro noční vidění.

 

 

Fusion systémy kombinují bezkonkurenční detekční schopnosti tepelného zobrazování s vynikajícími identifikačními schopnostmi zesílení obrazu, aby vybavily uživatele lepším situačním povědomím, zejména v prostředí se slabým/žádným osvětlením.

 

Termální obraz jde v reálném čase do objektivu zařízení pro noční vidění tak, aby se dosáhlo spojení nebo samostatného zobrazení obou senzorů. Spojená kombinace termálního a nočního vidění poskytuje vynikající taktické výhody ve srovnání se standardním nočním viděním nebo samotným termovizním zobrazením a přidává schopnost detekce cíle člověka na vzdálenost až 580 m.

 
 

ClipIR XD má schopnost přijímat externí video s datovými zdroji poskytovanými sadou Android Team Awareness Kit (ATAK) nebo jinými podobnými systémy pro řízení bitvy, aby poskytl uživateli data z navigace, taktiky a rozšířené reality (AR) v reálném čase pro lepší situační povědomí. a živé informace o bitevním poli. Kompatibilní s ATAK-CIV a ATAK-MIL. ClipIR XD má vestavěný digitální magnetický kompas, který poskytuje azimut a nadmořskou výšku zobrazené prostřednictvím NVG.

 

ClipIR XD je kompatibilní s modulem Thermoteknix Augmented Reality Tactical Interface Module (ARTIM). ARTIM se integruje se stávajícími digitalizovanými systémy vojáků a zabezpečenými komunikačními sítěmi, aby zobrazoval sdílení dat v reálném čase a okamžité situační povědomí prostřednictvím ClipIR XD pro spolupráci mezi týmy a agenturami.

ClipIR XD využívá patentovanou technologii Thermoteknix XTi bez uzávěrky pro výjimečnou kvalitu tepelného obrazu a tichý provoz bez jakýchkoli pohyblivých částí.

 

Technologie XTi poskytuje ClipIR XD se snímkovou frekvencí 60 Hz při ultra nízké latenci, která zabraňuje únavě uživatele nebo pohybovým efektům, rychlému spuštění obrazu a nevyžaduje kalibraci nerovnoměrnosti termokamery před nebo během použití bez ohledu na okolní prostředí. teplota nebo provozní hodiny – požadavek přítomný u konkurenčních produktů.

ClipIR XD poskytuje 40° zorné pole, které odpovídá celému zornému poli většiny zařízení pro noční vidění, což je zásadní v situacích boje na blízko a na hlídce, kdy je pro detekci hrozby zásadní situační povědomí na obou stranách přímého vidění nositele.

Všechny funkce ClipIR XD se ovládají pomocí jeho jedinečného multifunkčního rolovacího kolečka. ClipIR XD, který je schopen provozu při montáži na obě strany brýlí pro noční vidění a provozuje se ve všech prostředích s rukavicemi i bez nich, je intuitivní s minimální tréninkovou zátěží. K dispozici je více režimů tepelné fúze, včetně režimů „Plný tepelný“, „Obrys“, „Kontura“ a „Pulse“.

ClipIR XD-B lze napájet interně pomocí jedné baterie AA, která poskytuje více než 3 hodiny používání. Alternativně může být externí napájení zajištěno bateriemi Thermoteknix namontovanými na hlavě nebo přilbě, které umožňují nepřetržité používání více než 24 hodin. ClipIR XD-E je provozován pomocí externího napájení poskytovaného bateriemi Thermoteknix namontovanými na hlavě nebo přilbě, což umožňuje více než 24 hodin nepřetržitého používání. ClipIR XD se připevňuje ke stávajícím zařízením pro noční vidění pomocí dodávaného montážního držáku.

 

Základní TTD:

 • Rozlišení: 640 x 480 LWIR
 • FOV: 40°
 • Video imput: Ano
 • Kompas: interní DMC
 • Detekce postavy: 580m
 • Zdroj: 1xAA / extérní
 • Provozní doba: 3h / NA
 • Hmotnost: 150g / 130g

 

ClipIR je kompatibilní s:

NiCAM-14, NiCAM-7, NiCAM-31, PVS-14, PVS-7, PVS-31, PVS-15, PVS-18, PVS-23, PVS-24, VV Lite, MUM-14 , Kestrel, XACT, NYX, NX-122, MINIMUS, F5050, F5032, BNVD, UNS-SR, MINIMON a další.

 

ClipIR XD vybralo ministerstvo obrany pro britskou armádu.

 

ClipIR XD není k dispozici k prodeji ani použití v USA.

TiCAM 1000C XD extended distance target location and acquisition

Systém pro denní a noční  identifikaci a přesnou polohu cíle

TiCAM 1000C XD – odolný systém pro sledování, určování polohy, získávání a průzkum cíle se schopností ve dne i v noci. Poskytuje přesnou polohu cíle, vizuální a tepelné zobrazování v reálném čase umožňující detekci člověka až na vzdálenost přesahující 3 900 m.

 

Kombinuje nechlazenou termokameru LWIR a CCD kanál s vysokým rozlišením pro denní světlo s GPS, laserovým dálkoměrem (LRF), digitálním magnetickým kompasem (DMC) a laserovým ukazovátkem.

 

Cíl je identifikován rychle a přesně pomocí různých metod, jak určit pozorovateli a hostitelským systémům základní umístění a snímky cíle.

Vestavěný viditelný a tepelný statický snímek a záznam videa zajišťují, že kriticky důležité informace jsou zaznamenány do fotoaparátu nebo doplňkového zařízení a prezentovány v jasném formátu prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní.

 

Duální OLED displeje zajišťují maximální komfort při dlouhém sledování.

 

TiCAM 1000C XD poskytuje 24hodinovou kapacitu v široké škále náročných provozních scénářů. 

 

Může být připojen přímo k různým systémům řízení boje (BMS) pro výměnu dat v reálném čase.

 • TiCAM 1000C XD má nové a jedinečné rozhraní, které je intuitivní a snadno se učí a ovládá jeho plnou funkčnost v terénu.
 • VÝKONNÁ MULTISENZOROVÁ SCHOPNOST TiCAM 1000C XD je založena na nechlazené termokameře Thermoteknix 640 x 480 LWIR a CCD elektro-optickém pozorovacím kanálu pro denní světlo pro skutečný 24hodinový provoz.
 • KONEKTIVITA TiCAM 1000C XD lze připojit přímo k různým systémům řízení boje (BMS) pomocí standardních a vlastních protokolů rozhraní. Aplikace Thermoteknix ConnectIR pro Android poskytuje bezpečné připojení k telefonu nebo tabletu Android pro přenos informací v téměř reálném čase autorizovaným příjemcům pomocí mobilního, bezdrátového nebo rádiového připojení.

Základní TTD:

 • Rozlišení: 640 x 480 LWIR
 • FOV: 6.2⁰
 • Detekce cíle: 3922m
 • Rozměry: 196 x 165 x 99mm
 • Kamera: Ano
 • LRF: Ano
 • Provozní doba: 8h
 • Hmotnost: <2kg

TiCAM 1000C target location and acquisition

Multifunkční systém pro určování polohy cíle, kompatibilní s ATAK pro výměnu dat v reálném čase

 

TiCAM 1000C je odolný systém pro sledování, určování polohy, získávání a průzkum cíle se schopností ve dne i v noci poskytující přesnou polohu cíle a vizuální a tepelné zobrazování v reálném čase.

 

Bi-okulární multifunkční termokamera TiCAM 1000C je lehká a kompaktní a je vhodná pro předsunuté pozorovací jednotky, pěchotu, pohraniční stráž, policii, speciální jednotky a pátrací a záchranné skupiny.

 

Duální OLED displeje zajišťují maximální komfort pro dlouhodobé sledování. Kombinuje nechlazenou termokameru LWIR s vysokým rozlišením a kanál CCD s vysokým rozlišením pro denní světlo s GPS, laserovým dálkoměrem (LRF), digitálním magnetickým kompasem (DMC) a laserovým ukazovátkem.

 

Cíle jsou získávány rychle a přesně pomocí různých metod, jak sdělit pozorovateli a hostitelským systémům základní umístění a snímky cíle.

 

Vestavěný viditelný a tepelný statický snímek a záznam videa zajišťují, že kriticky důležité informace jsou zaznamenány do fotoaparátu nebo doplňkového zařízení a prezentovány v jasném formátu prostřednictvím intuitivního uživatelského rozhraní.

 

Duální OLED displeje zajišťují maximální pohodlí při dlouhém sledování. TiCAM 1000C poskytuje 24hodinovou kapacitu v široké škále náročných provozních scénářů.

 

Kompatibilní s aplikací Thermoteknix ConnectIR pro Android nebo pluginem Thermoteknix ConnectIR-TAK pro použití s ​​ATAK-MIL nebo ATAK-CIV pro výměnu dat v reálném čase.

 

Dostupné také v černé barvě.

INTUITIVNÍ UŽIVATELSKÉ ROZHRANÍ

TiCAM 1000C má nové a jedinečné rozhraní, které je intuitivní a snadno se učí a ovládá jeho plnou funkčnost v terénu.

 

VÝKONNÁ MULTISENZOROVÁ SCHOPNOST

TiCAM 1000C je založen na nechlazené termokameře Thermoteknix 640 x 480 LWIR a CCD elektro-optickém pozorovacím kanálu pro denní světlo pro skutečný 24hodinový provoz.

 

KOMPATIBILNÍ S ATAK-MIL A/NEBO ATAK-CIV

Kompatibilní s aplikací Thermoteknix ConnectIR pro Android nebo pluginem Thermoteknix ConnectIR-TAK pro použití s ATAK-MIL nebo ATAK-CIV pro výměnu dat v reálném čase.

Základní TTD:

 • Rozlišení: 640 x 480 LWIR
 • FOV: 8,3⁰
 • Detekce cíle: 2900m
 • Rozměry: 196 x 165 x 99mm
 • Kamera: Ano
 • LRF: Ano
 • Provozní doba: 8h
 • Hmotnost: <2kg
 • Atest: MIL-STD-810G / MIL-STD-461